حسابرسی داخلی (Internal Audit)

حسابرسی داخلی (Internal Audit)


هدف از حسابرسی داخلی افزودن ارزش و بهبود عملیات در سطح سازمان است. حسابرسی داخلی از طریق نظارت مستمر بر کنترلهای داخلی و بهبود و اصلاح آنها به مدیریت اطمینان می-دهد که مخاطرات تجاری همواره مدنظر قرار گرفته و سازمان به طور اقتصادی، کارامد و اثربخش به اهداف خود دست خواهد یافت. استقرار و استمرار یک نظام کنترل داخلی توانمند در سازمان، امکان مدیریت کارآ و موثر سازمان و ریسک‌های مزبور را برای مدیریت آن فراهم می‌آورد.
نقش حسابرسی داخلی در سازمانها به اندازه¬ای در توسعه و ارتقای سیستم کنترل داخلی با اهمیت می¬باشد که در سالهای اخیر بسیاری از مراجع قانونی و دستگاههای نظارتی استقرار واحد حسابرسی داخلی را برای سازمانها تکلیف نموده¬اند. لزوم استقرار کمیته حسابرسی و واحد حسابرسی داخلی در سازمان بصورت بخشنامه توسط مراجع قانونی و دستگاههای  نظارتی به شرح به زیر مجموعه ها ابلاغ و اعلام شده است.

 

اهم خدمات در این حوزه:

 

  • طراحي و استقرار نظام حسابرسي داخلي.
  • نظارت، بازنگری و بهینه سازی عمليات حسابرسي داخلي.
  • طراحی، تولید، استقرار و آموزش نرم افزار حسابرسی داخلی.
  • برگزاری دوره های آموزشی در حوزه حسابرسي داخلي نوين مبتنی بر ریسک و ارزیابی کنترلهای داخلی.

 

معرفی اجمالی گروه بین المللی سگال

این گروه ضمن بهره گيري از توانمندي گسترده در زمينه هاي مختلف مدیریتی، علمي، فني با همکاري جمعي از خبره ترين متخصصان مالی کشور، در زمينه اجرا، نظارت و مشاوره پروژه هاي مرتبط بصورت تخصصي خدمات مختلفی را در این حوزه با هدف توسعه حرفه، علوم و فناوری اطلاعات ارائه مینماید.

آخرین رویداد ها

با ما در ارتباط با شید

گروه بین المللی سگال
www.segalgroup.ir
کد پستی : 1586947818

88507363

info@segalgroup.ir

عضویت در خبر نامه

برای عضویت آدرس ایمیل خود را وارد نمایید:

وب نویسان